Kontakt ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń, POLAND
e-mail: ratzingerianum@umk.pl

Laureat "Ratio et Spes" 2021

Zdjęcie ilustracyjne

Profesor Hans Joachim Schellnhuber, emerytowany dyrektor Potsdam-Instituts für Klimafolgenforschung (PIK) został laureatem drugiej edycji interdyscyplinarnej Nagrody Naukowej Ratio et Spes przyznawanej przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger-Benedetto XVI.

Profesor Hans Joachim Schellnhuber, niemiecki fizyk atmosferyczny, klimatolog i założyciel Potsdam-Institut für Klimafolgenforschung (PIK) i były przewodniczący Wissenschaftliche Beirat der Bundesregierung Globale Umweltveränderungen (WBGU), decyzją Rady Naukowej Centrum Naukowego Ratzingerianum został laureatem Nagrodę Ratio et Spes w temacie: „HUMAN DEVELOPMENT AND THE GLOBAL ENVIRINMENT”.

Rada Naukowa doceniła serię publikacji naukowych prof. Schellnhubera wydawanych w najbardziej renomowanych czasopismach świata. Dorobek naukowy prof. Schellnhuber otwiera lub poszerza nowe pola badawcze wpływu globalnego ocieplenia na wiele aspektów istotnych dla środowiska życia człowieka, jego zdrowia, ekonomii, społecznych skutków ocieplenia i rozumienia zagrożeń przez społeczeństwo. Badania te odznaczają się wysoką interdyscyplinarnością i skupiają badaczy (współautorów opublikowanych prac) z wielu dyscyplin naukowych.