Kontakt ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń, POLAND
e-mail: ratzingerianum@umk.pl

Ratio et Spes 2020

Profesor Tomaso Poggio z Center for Brains, Minds and Machines, mieszczącym się na Massachusetts Institute of Technology został laureatem pierwszej edycji międzynarodowej Nagrody Naukowej “Ratio et Spes”, ustanowionej wspólnie przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Fundację Watykańską Joseph Ratzinger-Benedykt XVI.

Tematem pierwszej edycji Nagrody Ratio et Spes, była sztuczna inteligencja. Rada Naukowa, kierując się opinią ekspertów, postanowiła przyznać prof. Tomaso Poggio nagrodę za publikację Theoretical Issues in Deep Networks: Approximation, Optimization and Generalization, która jest efektem współpracy profesora z dr. Andrzejem Banburskim i mgr. Qianli Liao (także z MIT).

W ocenie członków Rady Naukowej, praca posiada interdyscyplinarny charakter i odniesienie do współczesnych problemów, co może mieć istotny wpływ na życie jednostek i społeczeństw.

W trakcie uroczystości Święta Uniwersytetu prof. Tomaso Poggio wygłosi krótki wykład. Nagroda została wręczona 19 lutego w Toruniu, w dniu Święta Uniwersytetu, podczas Gali z okazji Dnia Nauki Polskiej.

Galeria zdjęć:

Wykład laureata w Auli UMK [fot. fot. Andrzej Romański] Wykład laureata w Auli UMK [fot. fot. Andrzej Romański] Wręczenia nagrody w CKK Jordanki  [fot. fot. Wojciech Szabelski] Wręczenia nagrody w CKK Jordanki  [fot. fot. Wojciech Szabelski] Dyplom Nagrody